panelvan araç içi izolasyon

KONU: # PANELVAN ARAÇ İÇİ İZOLASYON / KASA / KAPLAMA HİZMETLERİ

# PANELVAN ARAÇ İÇİ İZOLASYON / KASA / KAPLAMA HİZMETLERİ

Araçlarda daha az ısınma, ve ya daha az soğutma enerji sarfiyatı, pas ve küf gibi oluşumları engellemek, ses ve ısı yalıtımlarını sağlamak araç içinde muhafaza ve nakil edilen ürünlerin sağlığını koruyabilmek için izolasyon gereklidir. Bu gereklilik sonucunda yerine göre araç içi dizayn ve ya kaplama ve ya izolasyon uygulamalarının yapılması gerekmektedir.

Yeterli izolasyon maddi açıdan büyük tasarruflar sağlayacaktır. Daha başlangıçta gereksinim duyulacak ısıtıcı ve soğutucularda dahi daha küçük kapasiteli cihazlar yeterli olmaya başlayacaktır.

İzolasyonlarda temel hedef ısı transfer değerlerini sıfıra kadar indirmektir. # Panelvan araçların neredeyse tamamı sayılabilecek oranda fabrika çıkışlarında izolasyon yok olup. Kullanıcılara gerekli izolasyonu kendileri sağlamak üzere boş teslim edilmektedir. Doğal olarak taşınacak ve ya muhafaza edilecek ürün çeşitlerine göre farklı izolasyon teknikleri uygulanıp ve farklı  izolasyon maddeleri kullanılacaktır. Kalınlıklar fark edecektir.

Kullanıcı ne taşıyacaktır. Aracın büyüklüğü ne olacaktır. Taşınacak ürünün sertliği yumuşaklığı büyüklüğü ağırlığı vs özellikleri ne olacaktır. Balık farklıdır, tavuk farklıdır, dondurma farklıdır, meşrubat farklıdır.

Seçilecek izolasyon tekniği, kalınlığı, malzemesi tamameN ustalık ve tecrübe gerektirmekte olup. 

ORJİN CASE üç kuşaktır sektördeki tecrübe birikimi ile izolasyon yapan firmalar arasında ön plana çıkmakta olup araçlarınızın izolasyon ihtiyaçlarınızda gönül rahatlığı ile bizimle çalışma nedeniniz ortaya çıkmaktadır.

 

 

PANELVAN KASA ARAÇ İÇİ İZOLASYON UYGULAMALARI

PANELVAN ARAÇ İÇİ İZOLASYON UYGULAMALARI

Aracı taşıdığı ürün ve öneme göre kasa izolasyonu

Yemek aracı (tabldot) izolasyonu  -  Balık aracı izolasyonu  - Tavuk taşıma aracı izolasyonu - Süt ürünleri taşıma aracı izolasyonu - Dondurma taşıma aracı izolasyonu - Meşrubat taşıma kasası izolasyonu

ETİKETLER: FRİGORİFİK KASA - ALUMİNYUM KAPALI KASA - HAFİF KASA -  AÇIK SAC KASA  - KAPALI  ARAÇ SAC KASASI  - AÇIK ARAÇ  ALUMİNYUM KASA - PANELVAN ARAÇ POLYESTER KASA - KAPALI ARAÇ KASA - KAMYON KASASI - TIR KASASI - AT TAŞIMA  KASASI  - BALIK TAŞIMA  KASASI - KAYAR BRANDALI KASA - CANLI HAYVAN TAŞIMA  KASASI - CİVCİV TAŞIMA ARAÇ KASASI - DONDURMA ARAÇLARI KASASI - ET TAŞIMA KASA  - LOKMACI KASA  - TENTELİ KASA  - KAYAR PERDELİ KASA - MEŞRUBAT TAŞIMA ARAÇ KASASI - YEMEK TAŞIMA ARAÇ KASASI - TAVUK TAŞIMA ARAÇ KASASI - TÜP TAŞIMA ARAÇ KASASI - SOKAK HAYVANLARI TOPLAMA KASASI - GOLF ARAÇ KASA - SÜT ÜRÜNLERİ TAŞIMA KASASI -  FRİGO KASA - LİFTLİ KASA -SANDVİÇ PANEL KASA - SEYYAR SEPETLİ AÇIK KASA - TEKNOLOJİK KASA - PANELVAN ARAÇ -  ARAÇ ÜSTÜ KASA FİYATLARI -  KASACI  - KAROSERCİ - KASA İÇİ İZOLASYON - PANELVAN İÇİ İZOLASYON - AÇIK KASA - PANELVAN ARAÇ İÇİ KAPLAMA - EPOKSİ TAVAN KAPLAMA - KAROSER İMALAT - KAROSER MALZEMELERİ - PİCK UP KASALARI  MARKALAR: BMC PROFESYONEL - DAİHATSU - DODGE - GAZELLE - FİAT - FORD - HİNO -HYUNDAİ - İVECO -ISUZU - KİA - RENAULT- MERCEDES - VOLVO - MİTSİBUSHİ - PEUGEOT - OTOKAR - CİTROEN - DACIA - MAZDA - TATA - WOLKSVAGEN ,İZMİR DE,AYDIN DA, DENİZLİ DE,MUĞLA DA,MANİSA DA, AFYON DA, UŞAK DA, ANKARA DA, BURSA DA, BALIKESİR DE, KON YA DA, KOCAELİ DE,İSTANBUL DA, ÇANAKKALE DE

Frigorifik kasa, panelvan içi izolasyon, lift ve soğutucu ünitelerin araçlara eklenmesi halinde, bu tertibatların araçların maliyet bedeline eklenip eklenmeyeceği ve itfa süresi.

Firmaların nakliye ve kiralama işinde kullandığı ticari araçlara yaptırılan frigorifik kasa, panelvan içi izolasyon, lift ve soğutucu ünitenin faydalı ömürleri ve amortisman oranları hakkında :213 sayılı Vergi Usul Kanununun 269 uncu maddesinde taşıtların gayrimenkuller gibi maliyet bedeli ile değerleneceği hükmü bulunmaktadır. Anılan Kanunun 272 nci maddesinde "Normal bakım, tamir ve temizleme giderleri dışında, gayrimenkulü veya elektrik üretim ve dağıtım varlıklarını genişletmek veya iktisadi kıymetini devamlı olarak artırmak maksadıyla yapılan giderler, gayrimenkulün veya elektrik üretim veya dağıtım varlıklarının maliyet bedeline eklenir.

Bir motorlu kara nakil vasıtasının kasa veya motorunun yenisi ile değiştirilmesi veya alımında mevcut olmayan yeni bir tertibatın eklenmesi için yapılan giderler maliyet bedeline eklenmesi gereken giderlerdendir.  Fabrika çıkışı sonrasında motorlu kara nakil vasıtalarına, akaryakıt, kimyasal maddeler, su, süt, vb. ile bilumum ticari emtianın taşınmasına uygun olacak şekilde kasa eklenmesi veya alımında mevcut olmayan yeni bir tertibatın eklenmesi için yapılan giderlerin motorlu kara nakil vasıtasının maliyetine eklenmesi gerekmektedir. Bu nedenle, araçların alımında olmayan değer artırıcı nitelikte olan frigorifik kasa, panelvan içi izolasyon, lift ve soğutucu ünitelerin araçlara eklenmesi halinde bu tertibatlar araçların maliyet bedeline eklenecek olup araçların kalan ömürlerinde itfa edilecektir.